neděle 7. října 2012

Vesta UltrAspire Spry

Zatím asi nejpromyšlenější systém batohů, vest, ledvinek a lahví na běhání, co jsem viděl, je od americký firmy UltrAspire. Díky Michaelovi z Trailpointu, kde lze věci od UltrAspire nově koupit, jsem měl možnost vyzkoušet skvělou běžeckou vestu Spry, která se mi zdá být, v kombinaci s lahví do ruky, ideální na delší závody v horách, kde je třeba mít s sebou větrovku, něco k jídlu aj., na delší tréninky, různý přeběhy apod.

Kapsa na zádech je relativně malá, ale bez problémů se do ní vejde větrovka, čelovka, pár gelů a třeba ještě triko. O moc víc na závod nebo kratší, rychlejší přeběh není potřeba. Kapsa je nahoře uzavřená jen magnetem, pokud tedy chce běžec vyndat větrovku za běhu, aniž by musel vestu sundavat, stačí šáhnout dozadu a bundu vytáhnout. (Sám mám ovšem problém, že jsem extrémně neohebnej a do kapsy nedošáhnu. Většina lidí by s tím ale asi mít potíže neměla. Viz video na stránkách výrobce.)

Vpředu na pravém ramenním popruhu je dole menší stahovací kapsa, kam dobře pasuje lahev Human 8 Ergo. Lahev je sice poměrně malá, ale na rozpuštěný energetický gel nebo jako rezerva pro případ nouze se hodí. O něco výš je pak malá, magnetem uzavíratelná, nepromokavá kapsička na kapsle s minerály nebo tablety proti křečím. Na levém ramením popruhu je jedna kapsa na zip (akorát na telefon, doklady a nějaké peníze), doplněná dvěma malýma, otevřenýma kapsičkama.

Vesta sedí v podstatě jen na ramenou, nemá žádný bederní pás a při běhu o ní člověk v podstatě neví. Klidně s ní jde běhat i rychlý tempa nebo náročný, technický seběhy. Jediný, co jsem nemohl vyzkoušet, je běh s lahví v přední kapse, ale nemyslím, že by výrazněji překážela.

Teď už jen vyrazit na nějakej pěknej závod nebo přeběh.

4 komentáře:

 1. no musim casem vyrazit do trailpointu... dik za tip! 12:)

  OdpovědětVymazat
 2. No na povinnou výbavu na UTMB to asi stačit nebude :-), ale kdybych chtěl sebou brát víc jak dva gely, mobil a třeba čelovku, tak už by se takový "báglík" šiknul.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To neni, ta kapsa je opravdu dost malá, ale přímo pro UTMB a podobný závody dělaj batoh Omega (na stránkách UltrAspire maj, že na něm spolupracovali s Krissy Moehl přímo pro UTMB), kterej má větší úložnej prostor a je možný do něj dát i vak na vodu.

   Vymazat
  2. Zrovna na ten jsem koukal..:) 12:)

   Vymazat