úterý 11. prosince 2012

Obešel já pole dvě (PS - DNF)

Nejdřív jsem se těšil, pak už jsem se bál, nakonec jsem se po...al. Tak nějak se to nakonec mělo s mou účastí na Pražský stovce. Zima byla pořádná, ale oblíknul jsem se víc než dost, boty i batoh byly dobrý (jen mi záhy zamrzla voda v trubičce od hydravaku, tak jsem byl skoro bez pití), dokonce i koleno drželo, jen střeva si dělaly co chtěly. První velká tekutá hromada po mně zůstala někde na 27. kilometru a pak jsem musel ještě třikrát. (Ze všeho nejvíc mi to připomínalo můj první maraton v Curychu, kde jsem šel taky čtyřikrát, první dvě zastávky jsem nestačil ani doběhnout ke kadibudce a jediný rozumný vysvětlení, který mám, je, že to bylo od nervů.) Poprvý jsem kluky, se kterými jsem šel ve skupině, ještě doběhl. Podruhý už se mi podařilo špatně odbočit, naběhnout si kilometr do kopce a z kopce navíc a už jsem je nedohnal. Jak mi nebylo dobře a zamrzla mi voda, tak jsem pořádně nejedl a nepil a už se to se mno vezlo. Z Kamennýho Přívozu do Pikovic to už byla jen krásná procházka podél řeky za mizernýho fyzickýho i psychickýho stavu.
Jinak by to bylo nádherný, takhle běžet krajinou. Dokud to ještě šlo, hrozně mě to bavilo. Na řadě míst jsem byl poprvý, přitom to od nás není daleko. Jen mě mrzí, že jsem se nedostal k slapský přehradě a Svatojánským proudům, kde jsem nikdy nebyl, a pak k Cholupicím. Mohl jsem si spolu s Klímou říkat "Obešel já polí pět", takhle toho bylo sotva za polovic. Nicméně skvělá zkušenost, velký dík pořadatelům a obrovská gratulace a obdiv všem, kdo dokončili.

6 komentářů:

 1. Vidis a me se zdalo, ze jsem te zahlid na startu...:)
  Tak to vyhrajes pristi rok! a ja to taky pobezim cely! MSF! 12:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad si na to příští rok troufnu. Nejspíš budu muset prodlužovat postupně. 120 už je fakt hodně, na to teď nemám asi hlavně psychicky.

   Smazat
  2. Urcite je to flak. Tak ja na rozdil od tebe nejdem zavpdak a kdyz bude nejhur tak velky kus pujdu..:). Ale taky me to (i delsi trate) laka. Mas pravdu, hlava je nejdulezitejsi a kazda hlava ma taky svoji "hlavu" a aby si ji "nepostavila".:)
   Hezky vanoce a at se dari v celem roce! 12:)

   Smazat
  3. Díky moc. Taky přeju hezký Vánoce a ať se daří.

   Smazat
 2. Pro příští rok Olaf zvažuje 100mil. Honzo, máš toho za život naběháno mnohonásobně víc než já, tak nemusíš mít obavy, že bys to nezvládl. Chce to jen rozumně rozvrhnout síly a ono to půjde. Mě na PS odrazuje, že je to v zimě, já mám rád léto a teplo, tak nevím, ale možná se přemůžu. Pěkné svátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to nevím, jestli to dám. Přeci jen je to úplně jinej typ závodů, než na co jsem zvyklej a co jakž takž umím. Ještě se mám hodně co učit. Troufnul bych si teď tak na 80 km, ale uvidím, třeba to bude příští rok lepší. Taky přeju krásný Vánoce a ať se daří v novým roce.

   Smazat